Coach Biznesu – bezkompromisowe rozmowy o Twoim biznesie

Dobry biznes opiera się na wartościach. Jako coach biznesu mam doświadczenie w budowaniu i prowadzeniu firmy, którą z sukcesami i porażkami zarządzałem przez prawie 20 lat.Coach Biznesu Warszawa Organizacja działająca zgodnie ze spójną wizją według jasnych kryteriów wartości i zasad to marzenie nie tylko właściciela, zarządu, ale i każdego pracownika.

Ta strona wyjaśni, w czym może Ci pomóc coach biznesu.

Wyzwania i problemy przedsiębiorców …

Współczesny szef, niezależnie od tego, czy jest prezesem spółki akcyjnej, fundacji, czy samodzielnym przedsiębiorcą, spotyka się z szeregiem wyzwań i problemów. Dostrzega możliwości i zapewnia zasoby do rozwoju, zabezpiecza środki i dba o płynność finansową, dba o relacje z pracownikami, kieruje i planuje działania operacyjne. Przy tym wszystkim działa pod presją i w ramach obowiązującego prawa. Ryzykuje majątkiem osobistym. Poświęca niewspółmiernie więcej czasu i uwagi niż każdy inny pracownik. Jego stanowisko jest wystawione na długotrwały stres związany z ryzykiem prawnym, finansowym oraz tym wynikającym z zarządzania ludźmi, rozwiązywaniem konfliktów, zaspokajaniem żądań, i oczywiście konkurowaniem na zmieniającym się rynku.

Moje doświadczenia …

Zatknąłem się z tymi problemami. Rozwiązanie większość z nich wymagało za pierwszym razem wsparcia ludzi mądrzejszych i bardziej doświadczonych ode mnie. Wiele się od nich nauczyłem i dziękuję im za to. O wiele więcej skorzystałem na własnych błędach, które przez lata wiązały się z poczuciem, że coś mi „nie wyszło”. Rozwinąłem, a następnie zamknąłem dwie firmy. Pięć lat walczyłem z urzędem skarbowym. Realizowałem różnorodne projekty: reklamowe, sieci pośrednictwa finansowego, architektoniczne, eksportu biopaliwa, pozyskiwania funduszy unijnych, wysokonakładowego konfekcjonowania, salonów optycznych i wiele innych. Przeszkadzało mi uczucie, że błędy na mojej drodze zawodowej to moje osobiste porażki. Dopiero po 10 latach dotarło do mnie, że ludzie sukcesu to ci, którzy popełniając błędy potrafią wyciągać wnioski i uczyć się na nich, i że ja się do tego grona zaliczam. Coaching w tamtym momencie znacznie usprawniłby ten proces. W jego wyniku szybciej i bardziej doceniłbym swoje osiągnięcia i przebytą drogę.

Z jakimi wyzwaniami pracuje coach biznesu?

Być może czasem czujesz, że:

  • czegoś brakuje w Twoim życiu,
  • z niechęcią wychodzisz do pracy lub wracasz do domu,
  • irytują Cię ludzie, z którymi pracujesz,
  • potrzebujesz wizji przyszłości swojej lub firmy,
  • wątpisz w swoje możliwości lub kompetencje,
  • potrzebujesz dystansu i spojrzenia z zewnątrz,
  • chcesz mieć z kim porozmawiać o swoich wyzwaniach lub obawach,
  • potrzebujesz szczerych i bezkompromisowych odpowiedzi, itd.
 • budujesz zespół lub mierzysz się z trudnymi konfliktami wewnątrz

Możliwe, że niektóre z powyższych stwierdzeń są ważne dla Ciebie. Podczas współpracy z coachem będziesz miał okazję poczuć pełnię swoich możliwości.Coach Biznesu Warszawa W efektywnym i twórczym stanie zmierzysz się z problemami i wyzwaniami ze swojej organizacji, jej otoczenia lub życia osobistego.

Rezultaty i efekty …

Rezultatem efektywnych spotkań coachingowych mogą być na przykład:

→ długoterminowa wizja i strategia firmy (np. 10 lat)
→ poczucie sensu w prowadzonej działalności
→ zaufanie do siebie i swojego zespołu
→ wydelegowanie odpowiedzialności za zbędne obowiązki
→ zwiększona równowaga w życiu osobistym i zawodowym
→ motywująca i atrakcyjna wizja przyszłości
→ zgoda na dynamiczne zmiany organizacyjne
→ uporządkowanie priorytetów i bieżących spraw → efektywne sposoby komunikacji

Opinie klientów…

Panie Krzysztofie,

Po pierwsze muszę przyznać, że brak mi naszych spotkań. Chętnie bym je kontynuował, gdybym nie podjął studiów podyplomowych, które wypełniają póki co każdą wolną chwilę. Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się powrócić do współpracy!

Po drugie: oświadczam, że z czystym sumieniem poleciłbym spotkania „coachingowe” z Panem każdemu liderowi, który na co dzień zanurzony jest w bieżących sprawach swojego biznesu. Jestem przekonany, że tak samo jak mi, tak i innym przedsiębiorcom lub członkom zarządu różnych organizacji potrzebna jest jak świeże powietrze chwila refleksji nad tym, co, dlaczego, w jakim celu, za pomocą jakich środków. Stosujemy zasady zarządzania wobec naszych współpracowników, sami jednak, nie mając często „nikogo nad sobą” mamy pewien problem, aby spojrzeć na to co dla nas ważne z właściwej perspektywy.

Po trzecie: nie jestem fachowcem w dziedzinie coachingu i nie aspiruję niniejszym do roli recenzenta – znawcy, ale szczególnie chciałbym podziękować Panu za pewną dyscyplinę intelektualną, dzięki której konsekwentnie pełnił Pan rolę katalizatora dla moich własnych przemyśleń lub wniosków nie próbując w najmniejszym stopniu wpływać na ich treść. Mam wrażenie, że na poziomie intelektualnym to musi być prawdziwa sztuka: wywoływać takie „porody”, asystować przy nich, doprowadzać je do szczęśliwego końca, a jednocześnie w najmniejszym stopniu nie aspirować do „ojcostwa”.

Ułatwia Pan swojemu Klientowi samodzielne wydobywanie tego, co cenne i ciekawe w sposób profesjonalny, dyskretny, nienarzucający się, ale przede wszystkim skuteczny. Bez Pana udziału pozostałbym w wielu sprawach w stanie swego rodzaju „zawieszonej półświadomości” zapewne znacznie dłużej.

Raz jeszcze dziękuję i życzę wszelkiego powodzenia w dalszej pracy zawodowej i w ogóle.

Pozdrawiam Piotr J. Prezes Zarządu P. S. Sp. z o.o.

W okresie wrzesień – listopad 2013 roku korzystałam z coachingu u Krzysztofa Michała Nowaka. Odbyliśmy 8 spotkań, z których 6 stanowiło zamknięty proces, 2 pozostałe były samodzielnymi sesjami służącymi pracy z konkretnymi celami. Łącznie około 20 godzin.

Praca z Krzysztofem była dla mnie wyjątkowym doświadczeniem ze względu na jej lekką, przyjazną formę, a przy tym ogromną skuteczność. Z radością szłam na kolejne spotkania, „odrabiałam prace domowe” oraz robiła plany i podsumowania pomiędzy sesjami ponieważ każde spotkanie to była kolejna, duża dawka dobrej energii.

Krzysztof jest bardzo rzetelny w roli coacha. Poczynając od zawarcia kontraktu po podsumowanie sesji zachowywał pełną uważność na to co mówiłam i robiłam. Celnie wychwytywał moje schematy myślenia i postępowania, umiejętnie je „rozpakowywał” i „rozbrajał” – ułatwiając mi dostrzeżenie mechanizmów mojego funkcjonowania.

Zachowywał pełną akceptację wobec tego co słyszał – nie oceniał, nie kwestionował, a także nie zakładał, że „coś jest jakieś”. Taka postawa pozwoliła mi swobodnie i bez obaw rozmawiać o wszystkim co było do omówienia, nawet wtedy gdy dotykałam spraw trudnych i łzy pojawiły się w moich oczach.

Często podsumowywał to co słyszał, robiąc przy tym graficzne odniesienia – rysunki, schematy, obrazy. To działało zarówno dla niego, jak i dla mnie – pomagało utrzymać wątek, dostrzec powiązania i wyciągać wnioski z tego co stawało się widoczne „czarno na białym”, a czasami „kolorowo na kolorowym”.

Niezwykle ważne było dla mnie to, że cała praca odbywała się w atmosferze lekkości, radości i wesołej prowokacji. Krzysztof stosował zróżnicowane formy pracy, stawiając przede mną różnego rodzaju wyzwania i zadania. Oboje dobrze się bawiliśmy czując jednocześnie, że każda sesja to kawał rzetelnej pracy i sumiennie wykorzystana każda minuta spotkania.

Po coachingu doceniłam wiele swoich umiejętności i mocnych stron, które wcześniej bagatelizowałam, albo nawet je negowałam. Dzięki temu dostrzegam nowe możliwości i nabrałam odwagi by po nie sięgać. Teraz zupełnie inaczej podchodzę do życia i tego co się w nim wydarza – doceniam siebie. Moi znajomi także dostrzegli te zmiany.

Szczerze polecam Krzysztofa każdemu od kogo słyszę, że potrzebuje coachingu, albo że chce coś zmienić w swoim życiu.

Bogumiła F., businesswoman, coach, psycholog, mama

W indywidualnych spotkaniach coachingowych prowadzonych przez Krzysztofa M. Nowaka uczestniczyłam w okresie październik – grudzień 2013.

Spotkania z Krzysztofem były prawdziwą przyjemnością i na długo wnioski z nich płynące pozostaną w pamięci. Krzysztof wg mnie wspaniale potrafi znaleźć kontakt i nić porozumienia z każdą chyba osobą. W sposób niezwykle wnikliwy jest w stanie rozłożyć każdy problem na czynniki pierwsze i pomóc znaleźć wyjście z wielu trudnych sytuacji. Warto też dodać, że ma wszechstronne zainteresowania i bogate doświadczenie zawodowe. Często polecał mi ciekawe książki czy artykuły związane z tematami naszych rozmów, co bardzo wzbogacało te spotkania.

Co niezwykle ciekawe w moim przypadku, to Krzysztof pozwolił mi zrozumieć jedną wydawałoby się prostą rzecz. Jeśli człowiek ma mnóstwo spraw i zadań na głowie i od dłuższego czasu pada ze zmęczenia, to powinien podejść do odpoczynku tak, jak do jednego z takich zadań i najzwyczajniej w świecie go zaplanować, a potem zrealizować. W przeciwnym razie skrajne zmęczenie z pewnością negatywnie odbiją się na zdrowiu i efektywności pracy. Niestety w ferworze codziennych zmagań czasu na odpoczynek zawsze mi brakowało, albo po prostu nie traktowałam go jako priorytetu. Teraz wiem, że muszę znaleźć na niego choć kilkanaście minut dziennie. I za tę prosta mądrość życiową pomiędzy wielu innymi jestem Krzysztofowi bardzo wdzięczna.

Zazwyczaj osoby decydujące się na coaching planują w jego wyniku dokonać zmian w życiu, czasami nawet radykalnych. W moim przypadku zdarzyło się coś zupełnie odwrotnego. Dzięki wnikliwym analizom i rozmowom z Krzysztofem, zrozumiałam, że zmiany, które chcę w swoim życiu wprowadzić mają znaczenie drugorzędne i tak naprawdę to, co w życiu najważniejsze już szczęśliwie posiadam. Dodatkowo spotkania te pozwoliły mi utwierdzić się w przekonaniu, że moje podejście do życia i przyjęte wartości mają sens i po prostu warto to kontynuować. Czasami jak widać żadna radykalna zmiana nie jest potrzebna i za uświadomienie mi tego jestem Krzysztofowi bardzo wdzięczna.

Szczerze polecam Krzysztofa jako coacha, a także bardzo „barwnego” człowieka, którego warto poznać.

Katarzyna M., Menedżer z 20-letnim stażem pracy w bankowości i przedsiębiorstwach, kierownik projektów, żona i matka

Spotkanie z Krzysztofem było dla mnie strzałem w „10″. Wiele osób próbowało, ale dopiero Krzysztofowi udało się swoją otwartością, życzliwością i umiejętnością zadawania „tych pytań” pokazać mi obszary mojego „ja”, które mogłem (a nawet powinienem) zmienić. Krzysztof ma dużą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe, zadaje nieszablonowe pytania, ciekawie opowiada, podaje mnóstwo przykładów z życia wziętych, szybko skraca dystans. Każde spotkanie z Krzysztofem jest zawsze dużą przyjemnością i „siedzi w głowie” przez wiele dni. Polecam pracę z Krzysztofem wielu swoim znajomym.

Ludwik M., Menedżer/CFO, branża chemiczna

Czym jest coaching biznesu …

Coaching biznesu polega na doprecyzowaniu, porządkowaniu własnych wartości, celów, strategii i potrzeb, doskonaleniu komunikacji ze współpracownikami oraz kształceniu postawy pozwalającej budować i podtrzymywać trwałe relacje zawodowe i osobiste.

Spotkania z coachem są jak rozmowa z kimś, kto wierząc w Twój olbrzymi potencjał i możliwości niezależnie o zadania, z którym się mierzysz, czy kryzysu, jaki przechodzisz stawia Cię twarzą w twarz z obserwacjami na temat tego jak się zachowujesz, czujesz i myślisz. Coach biznesu bez oceniania i doradzania pomaga znaleźć i zmienić mało skuteczne strategie postępowania i schematy zachowań. W rozmowie i za pomocą różnorodnych ćwiczeń, rysunków, ról, przeanalizujesz doświadczenia, przekonania, wartości, tożsamość i misję związane z biznesem. Przekształcisz i dopasujesz je tak, by w najbardziej odpowiedni dla Ciebie sposób korespondowały z aktualnymi wyzwaniami, zasobami, czasem, poziomem energii i potrzebami zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Kim jestem i co mnie motywuje …

Jestem coachem, trenerem i mediatorem. Coach Biznesu WarszawaProwadzę renomowany kurs coachingu w GWPS.PL. Realizuję projekty unijne, w tym projekt o wypaleniu zawodowym w biznesie. Ukończyłem kurs mediacji społecznych i gospodarczych. Wspieram ludzi w stawaniu się najlepszą wersją samych siebie.

Współpracuję z ludźmi, na których spoczywa duża odpowiedzialność, a dla których ważny jest nie tylko sukces finansowy, ale i zaangażowanie, poczucie sensu, równowaga i spełnienie w życiu osobistym i zawodowym. Poznaję i uczę się od klientów ich strategii sukcesu i radzenia sobie z wyzwaniami. Przede wszystkim to czym się zajmuję, robię z pasją i zaangażowaniem, widzę sens moich działań i czerpię z tego prawdziwą satysfakcję.Coach Biznesu Warszawa

Coaching biznesu – pakiet
2 950,- zł
brutto
 • Pakiet biznes coaching dla przedsiębiorców i członków zarządów firm z sektora MSP. Odbywa się u klienta lub we wskazanym przez niego miejscu we wcześniej ustalonych godzinach zazwyczaj w 3-4 tygodniowych odstępach.
 • 6 spotkań executive coachingu
 • Spotkanie trwa 180 minut
 • Dowolna godzina spotkania
 • Poufna pisemna informacja zwrotna
 • Dodatkowa sesja telefoniczna gratis
 • Preferencyjna stawka 550,- zł na kolejne spotkania

Coaching menadżerski – pakiet
2 150,- zł
brutto
 • Pakiet coaching menadżerski dla kadry zarządzającej przedsiębiorstw. Odbywa się u klienta lub we wskazanym przez niego miejscu we wcześniej ustalonych godzinach pracy w ciągu dnia zazwyczaj w 2-3 tygodniowych odstępach.
 • 5 spotkań business coachingu
 • Spotkanie trwa 120 minut.
 • Spotkanie ze sponsorem i managerem
 • Poufna pisemna informacja zwrotna
 • Dodatkowa sesja telefoniczna gratis
 • Preferencyjna stawka 400,- zł na kolejne spotkania
Coaching biznesu – sesja
850,- zł
brutto
 • Spotkanie biznes coaching skierowane do przedsiębiorców i członków zarządów firm z sektora MSP. Odbywa się u klienta lub we wskazanym przez niego miejscu we wcześniej ustalonych godzinach.
 • Spotkanie trwa 180 minut
 • Dowolna godzina spotkania
Coaching Menadżerski – sesja
600,- zł
brutto
 • Spotkanie coaching menadżerski skierowane do  kadry zarządzającej przedsiębiorstw. Odbywa się u klienta lub we wskazanym przez niego miejscu we wcześniej ustalonych godzinach.
 • Spotkanie trwa 120 minut
 • Spotkanie ze sponsorem i managerem

Współpraca

Coach Biznesu Warszawa

Współpraca ze mną opiera się na serii spotkań coachingowych lub warsztatach wewnętrznych w firmie. Sesje maja formę kameralnych 2-3 godzinnych spotkań. Warsztaty poprzedzone są zazwyczaj jedną lub dwiema sesjami coachingowymi z zarządem, by dostosować je do realnych potrzeb firmy. W ramach współpracy klienci często decydują się na wsparcie coacha przy moderowaniu spotkań zarządów, zespołów, grup w organizacji. Jestem otwarty na różne formy kooperacji, w tym partnerstwo i barter.

Gdy uzna Pani/Pan, że nasza współpraca mogłaby się przyczynić do zwiększenia dynamiki rozwoju i podniesienia efektywności zarządzania firmą, chętnie omówię możliwości współpracy na niezobowiązującym spotkaniu. Moje dane kontaktowe znajdują się poniżej. Coach Biznesu WarszawaLubię kontakt osobisty i do takiego zachęcam.

Z wyrazami szacunku
Krzysztof Michał Nowak
Life Coach – trener – mediator
+48 509678872
krzysztof.michal.nowak@gmail.com

Nie znaleziono żadnych pól.