Taka postawa pozwoliła mi swobodnie i bez obaw rozmawiać o wszystkim co było do omówienia, nawet wtedy gdy dotykałam spraw trudnych i łzy pojawiły się w moich oczach.

„W okresie wrzesień – listopad 2013 roku korzystałam z coachingu u Krzysztofa Michała Nowaka. Odbyliśmy 8 spotkań, z których 6 stanowiło zamknięty proces, 2 pozostałe były samodzielnymi sesjami służącymi pracy z konkretnymi celami. Łącznie około 20 godzin.

Praca z Krzysztofem była dla mnie wyjątkowym doświadczeniem ze względu na jej lekką, przyjazną formę, a przy tym ogromną skuteczność. Z radością szłam na kolejne spotkania, „odrabiałam prace domowe” oraz robiła plany i podsumowania pomiędzy sesjami ponieważ każde spotkanie to była kolejna, duża dawka dobrej energii.

Krzysztof jest bardzo rzetelny w roli coacha. Poczynając od zawarcia kontraktu po podsumowanie sesji zachowywał pełną uważność na to co mówiłam i robiłam. Celnie wychwytywał moje schematy myślenia i postępowania, umiejętnie je „rozpakowywał” i „rozbrajał” – ułatwiając mi dostrzeżenie mechanizmów mojego funkcjonowania.

Zachowywał pełną akceptację wobec tego co słyszał – nie oceniał, nie kwestionował, a także nie zakładał, że „coś jest jakieś”. Taka postawa pozwoliła mi swobodnie i bez obaw rozmawiać o wszystkim co było do omówienia, nawet wtedy gdy dotykałam spraw trudnych i łzy pojawiły się w moich oczach.

Często podsumowywał to co słyszał, robiąc przy tym graficzne odniesienia – rysunki, schematy, obrazy. To działało zarówno dla niego, jak i dla mnie – pomagało utrzymać wątek, dostrzec powiązania i wyciągać wnioski z tego co stawało się widoczne „czarno na białym”, a czasami „kolorowo na kolorowym”.

Niezwykle ważne było dla mnie to, że cała praca odbywała się w atmosferze lekkości, radości i wesołej prowokacji. Krzysztof stosował zróżnicowane formy pracy, stawiając przede mną różnego rodzaju wyzwania i zadania. Oboje dobrze się bawiliśmy czując jednocześnie, że każda sesja to kawał rzetelnej pracy i sumiennie wykorzystana każda minuta spotkania.

Po coachingu doceniłam wiele swoich umiejętności i mocnych stron, które wcześniej bagatelizowałam, albo nawet je negowałam. Dzięki temu dostrzegam nowe możliwości i nabrałam odwagi by po nie sięgać. Teraz zupełnie inaczej podchodzę do życia i tego co się w nim wydarza – doceniam siebie. Moi znajomi także dostrzegli te zmiany.

Szczerze polecam Krzysztofa każdemu od kogo słyszę, że potrzebuje coachingu, albo że chce coś zmienić w swoim życiu.”

Bogumiła F., businesswoman, coach, psycholog, mama