Jeśli człowiek ma mnóstwo spraw i zadań na głowie i od dłuższego czasu pada ze zmęczenia, to powinien podejść do odpoczynku tak, jak do jednego z takich zadań i najzwyczajniej w świecie go zaplanować, a potem zrealizować.

„W indywidualnych spotkaniach coachingowych prowadzonych przez Krzysztofa M. Nowaka uczestniczyłam w okresie październik – grudzień 2013.

Spotkania z Krzysztofem były prawdziwą przyjemnością i na długo wnioski z nich płynące pozostaną w pamięci. Krzysztof wg mnie wspaniale potrafi znaleźć kontakt i nić porozumienia z każdą chyba osobą.  W sposób niezwykle wnikliwy jest w stanie rozłożyć każdy problem na czynniki pierwsze i pomóc znaleźć wyjście z wielu trudnych sytuacji. Warto też dodać, że ma wszechstronne zainteresowania i bogate doświadczenie zawodowe. Często polecał mi ciekawe książki czy artykuły związane z tematami naszych rozmów, co bardzo wzbogacało te spotkania.

Co niezwykle ciekawe w moim przypadku, to Krzysztof pozwolił mi zrozumieć jedną wydawałoby się prostą rzecz. Jeśli człowiek ma mnóstwo spraw i zadań na głowie i od dłuższego czasu pada ze zmęczenia, to powinien podejść do odpoczynku tak, jak do jednego z takich zadań i najzwyczajniej w świecie go zaplanować, a potem zrealizować. W przeciwnym razie skrajne zmęczenie z pewnością negatywnie odbiją się na zdrowiu i efektywności pracy. Niestety w ferworze codziennych zmagań czasu na odpoczynek zawsze mi brakowało, albo po prostu nie traktowałam go jako priorytetu. Teraz wiem, że muszę znaleźć na niego choć kilkanaście minut dziennie. I za tę prosta mądrość życiową pomiędzy wielu innymi jestem Krzysztofowi bardzo wdzięczna.

Zazwyczaj osoby decydujące się na coaching planują w jego wyniku dokonać zmian w życiu, czasami nawet radykalnych. W moim przypadku zdarzyło się coś zupełnie odwrotnego. Dzięki wnikliwym analizom i rozmowom z Krzysztofem, zrozumiałam, że zmiany, które chcę w swoim życiu wprowadzić mają znaczenie drugorzędne i tak naprawdę to, co w życiu najważniejsze już szczęśliwie posiadam. Dodatkowo spotkania te pozwoliły mi utwierdzić się w przekonaniu, że moje podejście do życia i przyjęte wartości mają sens i po prostu warto to kontynuować. Czasami jak widać żadna radykalna zmiana nie jest potrzebna i za uświadomienie mi tego jestem Krzysztofowi bardzo wdzięczna.

Szczerze polecam Krzysztofa jako coacha, a także bardzo „barwnego” człowieka, którego warto poznać”

Katarzyna M., Menedżer z 20-letnim stażem pracy w bankowości i przedsiębiorstwach, kierownik projektów, żona i matka